Ви є тут

Смиковський Петро

Петро Смиковський народився 03.06.1961 р .. У Житомирській обл., Україна. Художник отримав грунтовне професійну освіту. Протягом 1977-1981 рр. Навчався в Желєзногорську художньому училищі (Росія) за спеціальністю «художник-педагог», а в 1990 році успішно закінчив Український поліграфічний інститут ім. Івана Федорова за спеціальністю «художник - графік».

Член Національної спілки художників України з 2008

Член Асоціації філософського мистецтва з 2011 р .. Київ. Україна.

Лауреат Премії «Смарагдова Ліра» Державної прикордонної служби України, 2 010

Петро Смиковський - відомий український художник, творчий потенціал якого є глибоким і безмежним. Його творчість має чітко окреслений національний характер, його творча доля наочно шлях сміливих пошуків і звершень, бажання відтворення посиленого краси природи.

Живопис Петра Смиковський відрізняється, насамперед, особливим відчуттям кольору і поєднанням простоти і вишуканості, художньою досконалістю і щирістю. Серед творів художника - полотна духовної тематики, тематичні картини, пейзажі, портрети, натюрморти. Його пейзажі ліричні і зворушливі. Портрети - відверті і проникливі. Портрет займає особливе місце у творчості Петра Смиковський. У ньому відкривається глибинне, сокровенне, сама сутність художника, захоплення своїми героями.

Художником створено галерею портретів духовних людей, друзів, простих звичайних людей: «Молитва» (2011); «Благословення отця Варлаама» (2011); «Просвітлений старець» (2011); «Лариса на дачі» (2011); «Дівчинка з Кіото» (2012); «Юріко» (2012); «Кейко» (2012); «Олена» (2013).
Художник багато подорожує по Україні та світу. Побачене фіксує на полотні, в пам'яті й серці. «Осінній день в Седневі» (2008); «Гурзуфський мотив» (2008); «Полум'яні гори» (2010); «Карпатське джерело» (2010), - важливі серед видів майстра. В образах природи художник відтворює тонкі відтінки настрою і переживань. Передає особливі прикмети різних куточків Землі, поезію повсякденних мотивів, незвичайне і зворушливе в одвічних проявах природи. Роботи Петра Смиковський - це його відчуття дійсності, виткане з приємних пастельних кольорів.
Досягнення на ниві образотворчого мистецтва були представлені художником на всеукраїнських, міжнародних художніх виставках. Про визнання творчості художника свідчать численні публікації в пресі, на телебаченні; авторські фільми про творчість художника; видані каталоги його робіт.

У 2013 році Міністерством культури України, Національною спілкою художників України представлений Президенту України на присвоєння почесного звання «Заслужений художник України».

Твори художника знаходяться у власності державних музеях України і Росії, офіційних установах і приватних колекціях в Україні та за її межами, а саме: США, Японії, Франції, Італії, Нідерландах, Росії, Латвії та інших.

Відповідальний секретар Національної спілки художників України К.В. Чернявський